?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Часто ходили в район

Мария ПОВХ (девичья фамилия — Галятовская), 95 лет, разведчица организации украинских националистов.
В 1941 году вступила в Юношество ОУН. За два года стала полноправным членом организации. Выбрала псевдоним «Ель». В 1942 году возглавила девичью юношескую сетку Организации украинских националистов в Глинянском районе. Впоследствии стала разведчицей в боевках Службы безопасности ОУН Ивана Семкива («Мирона») и Владимира Макаровского («Чайки»). В июле 1949-го арестована в селе Куровичи на Львовщине. 19 декабря военный трибунал во Львове приговорил ее к 25 годам исправительно-трудовых лагерей и пять лет лишения гражданских прав.
После освобождения в 1956 году уехала в Воркуту, где прожила семь лет. Там вышла замуж за политзаключенного Владимира Повха. В 1964 году они вернулись в Украину.

Бандеровцы предупреждали девушек, чтобы не танцевали на забавах в «Просвити» с мельниковцами. Предостерегали и тех, которые стояли с немцами. Кто не слушал — получал по 10 буков (ударов палками). В нашем селе двух девушек наказали. После того уже не очень куда ходили. Даже на свадьбу, хоть гуляло все село.
Как переходил фронт, девушкам-связным и санитаркам приказали переселиться вглубь лесов и не показываться в деревнях.

В нашем селе среди бела дня повесили женщину и прикрепили ей табличку с надписью «Смерть всем доносчикам». Она имела связь с председателем сельсовета и коммунистами. Через некоторое время забрали еще двух сексотов. Убивали и тех, кто часто ходил в район. Их подозревали в связях с большевиками.

В 1944 году родителей вывезли в Молотовскую область. Три недели ехали поездом, а потом еще две — машинами. Привезли их в степь. Жить не было где, то начали строить бараки. Голодали. За два года умерли. Обоим было за 70. Как узнала о то — стало горько. Вспомнила, как они меня предупреждали, чтобы не лезла к бандеровцам. Тогда ответила им: «Молодые гибнут, а вы, старые, боитесь».


Если историю нельзя писать пером, ее следует писать штыком

Рейтинг блогов
Рейтинг блогов
Рейтинг блогов
Buy for 100 tokens
Buy promo for minimal price.

Comments

( 5 комментариев — Оставить комментарий )
ivvvv
3 фев, 2018 17:03 (UTC)
Хрущь гнида своих выпустил
deratisator
4 фев, 2018 09:05 (UTC)
ЯК ЗГИНУВ НАЧАЛваш текст НАЧАЛЬНИК РОГАТИНСЬКОГО РО МҐБ — КАПІТАН АНОСОВ?
(З архівів СБ в Краю)
Капітана Аносова, начальника Рогатинського РО МҐБ убив Довгий Михайло Йосипович, народжений 10. 6. 1926 року в селі Дички, Рогатинського району, аґент внутренних військ МҐБ УССР, кличка «Сорока».
План цього вбивства вийшов від оперативного працівника УССР «Свєрцова» (літ понад 40, біле, повне і кругле лице, сиві очі, широкі чорні брови, довгий, грубий, трохи хвилястий ніс, говорить по-російськи). Цей же «Сверцов» висловився в розмові з Довгим, що для того, щоб здобути довір'я в ОУН і пропхатися в її ряди, Довгий може вбити понад 50 бійців, або 10 офіцерів МҐБ чи МВД .
Наказ, вбити саме капітана Аносова, дав Довгому начальник МҐБ Станиславівської области за порозумінням з майором МҐБ Бугаєвим, оперативним працівником МҐБ Станиславівської области (відпоручник УМҐБ Станиславівської области по Рогатинському району).
В розмові з аґентом Довгим начальник УМҐБ Станиславівської области зазначив, що коли б Довгий був розкритий Службою Безпеки ОУН, то він у жодному випадку не сміє сказати того, що дозвіл і наказ вбити каштана Аносова дали вищі власті МҐБ.
По вбивстві капітана Аносова Довгому вдалося пропхатися в ряди ОУН, де в короткому часі він був розкритий як агент, органами Служби Безпеки Організації Українських Націоналістів.
За вдалий атентат на капітана Аносова аґент Довгий отримав ще 5 000 карбованців від майора Бугаєва, як нагороду з МҐБ УССР .
Ось як виглядає мерзенна робота МҐБ. Ось яких підлих злочинів допускаються вищі власті МҐБ навіть супроти своїх власних працівників. З яким гидким цинізмом вони розправляються з ними. З яким легким серцем приносять їх в жертву. Ось яку заплату отримують аносови за свою вірну службу. Так виглядає возвеличувана вища сталінська мораль. До таких закам'янілих бандитів і душогубів належить влада в СССР.
Такі професійні вбивці керують МҐБ і МВД, цією опорою сталінського колоніяльно-експлуататорського режиму.
Працівники МҐБ і МВД!
Призадумайтесь над цим обурливим фактом, що ми його навели. Погляньте довкруги себе і подивіться в якому багні Ви застрягли, в якій розбійницькій атмосфері приходиться Вам працювати.
Ви наставляєте густі тенети аґентури й омотуєте ними кожного громадянина СССР, а в той же самий час власті МҐБ і МВД обставляють аґентами Вас самих; за аносовими стежать бугаєви, а за бугаєвими ще інші агенти. Ви за своїх найближчих співпрацівників непевні, чи вони не підіслані, щоб за Вами слідити. Ви тероризуєте мирне населення. Ви з собачою відданністю поборюєте нас, українських повстанців. Ви по-звірськи знущаєтесь навіть над трупами наших друзів, а в той же час Ваші вищі власті так же само по-бандитськи розправляються з Вами. Вам кожної хвилини грозить поділяти долю капітана Аносова. І в ім'я чого?
В ім'я того, щоб всякі свєрцови й їм подібні могли отримати нові серії медалів і нагород, щоб ці обер-бандити могли просунутися ще вище по своїй МҐВ-івській драбині. Багато з поміж Вас працівників МҐБ і МВД оправдує свої злочини і звірства служінням батьківщині, пояснює, що Вашої злочинної роботи вимагають інтереси захисту і безпеки батьківщини. Факт про капітана Аносова ясно вказує, як грубо помиляються ті, що так думають. Не інтересам батьківщини Ви служите, а кліці професійних народніх катів, які загребли всю владу до своїх рук і жорстоко поневолюють всі народи та експлуатують широкі працюючі маси СССР. Ви стоїте на послугах кремлівської зграї бандитів, які в своїх злочинах не знають меж.
Вересень, 1947 р. Перевидано вдруге 1948 р.
Українські ПовстанціEdited at 2018-02-04 09:09 (UTC)
(Анонимно)
4 фев, 2018 14:01 (UTC)
Что тут пачкает бандеровец?
Тут не помойка для таких, как он.
лакеи Гитлера, потом лакеи ЦРУ, такие "украинские", ага
prochladny
4 фев, 2018 17:49 (UTC)
"В 1944 году родителей вывезли в Молотовскую область. Привезли их в степь."

Молотовская область - это Пермская область. Какие там степи?
Тупая бандеровская сказка, как и всё прочее.
( 5 комментариев — Оставить комментарий )

Profile

poltora_bobra
poltora_bobra

Latest Month

Октябрь 2019
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Метки

Разработано LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner