?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next EntryСогласно со сталинской моделью поведения на выборах, нужно было прийти на участок рано утром, проголосовать за официального кандидата и сказать нужные слова на подходе к урне, но и этого властям было мало. Партийные руководители ожидали дополнительного подтверждения искренности в виде патриотических надписей на бюллетенях (обычно анонимных) и писем, вброшенных вместе с бюллетенями (часто подписанных).

Понятно, что все голосовали за Сталина, но кто приходил днем - ехал в ГУЛАГ. Кто приходил вечером - расстрельная команда ожидала уже на избирательном участке
Если историю нельзя писать пером, ее следует писать штыком

Рейтинг блогов
Рейтинг блогов
Рейтинг блогов

Последние записи в журнале

  • Почему Сталин расстрелял Тухачевского

    А расстрел генералов Павлова и Рычагова так вообще позволил немцев под Москву заманить

  • Воспоминания о голодоморе

    В чем суть то текста? Голод был - жуть. Трупы по улицам лежат, гниют и смердят. Хаты стоят пустые, т.к. вымирают целыми семьями. А кто жив…

  • Учитель до революции

    Как жилось сто лет назад обычному учителю, каковы были его доходы и потребительская корзина? Архивные данные сообщают о царицынском учителе N,…

Buy for 100 tokens
Buy promo for minimal price.

Comments

( 5 комментариев — Оставить комментарий )
obrkot
24 май, 2019 18:14 (UTC)
Умиляет про "сказать нужные слова". Да, ребята, так оно было. Сказать нужные слова в смартфон - иначе расстрел или, на край, GULAG.
deratisator
25 май, 2019 08:56 (UTC)
Про выборы и Сталина.

... Щоб забезпечити "явку" на вибори до ВР СРСР 10 лютого 1946 до виборчих урн і не допустити до цілковитого бойкоту виборів, окупанти з середини січня 1946 почали розташовувати на українських землях "гарнізони" 20-60 чоловік в кожному (!) селі. В багатьох випадках гарнізони нараховували 100 - 200 чоловік.
Від першого дня заквартирування гарнізони розпочали шалений терор. Лише облавами їм вдавалося загнати людей на передвиборчі мітинги у приміщеннях, у вікна яких на дворі були скеровані готові до пострілу скоростріли.
Один з кандидатів голова верховної ради УРСР Гречуха балотувався у Бережанському окрузі (Тернопільска обл.) і на передвиборчий мітинг прибув у супроводі 8-тисячного (!) загону НКВД після попередніх великих облав в усьому окрузі.
В день виборів терор сягнув кульмінаційної точки. Населення відмовилося голосувати Люди ховалися, влаштовували антибільшовицькі демонстрації.
До полудня на всій території Західної України [8 областей, 10 мільйонів людей] проголосувало не більше 5% виборців. Тоді пішли в рух багнети, приклади, автомати.
Часто гарнизонники гнали людей до виборчих приміщень за допомогою танків, бронемашин, тягнули людей за волосся, на мотузках, приводили їх зв"язаними колючим дротом, привозили пов'язаних на возах.
Чогось подібного тому, що діялося у той день на українських землях, в історії світової демократії ще ніде не занотовано [на 1947 рік]. Сотні людей розстріляно за відмовлення від голосування, десятки тисяч за те арештовано, сотні тисяч побито, покалічено, зруйновано тисячі помешкань.
За більшість виборців, яких жодними тортурами не змусили голосувати, проголосували самі гарнізонники. В результаті часто в урнах було на сотні бюлетенів більше, ніж у списку внесених виборців.
Фактично в той день проголосувало добровільно не більше 3% української людності.
Ще 30-40% голосувало під жахливим терором.
Решта взагалі не голосувала.
АЛЕ за офіційними даними проголосувало 98,8% зареєстрованих виборців.
17 січня 1946 в с.Воля Жовтанецька (район Куликів, Львівська область) НКВД розстріляло Деркача Михайла за його негативне ставлення до виборів.
2 лютого 1946 в с.Желдець (район Камянка-Струмилів, Львівська область) НКВД розстріляло Бурка Григорія, 40 років, Сеньківа Михайла, 42 роки, Стронницького Василя, 32 роки, Гузьвіру Петра, 42 роки, за їхнє негативне ставлення до виборів.
В с.Космач (район Яблонів, Станіславська область) НКВД заскочило в колибі 3 селян, які ховалися від виборів. Їх більшовики замордували, потім порізали багнетами груди, повідрубували голови й кинули в огонь підпаленої колиби.
Під час "підготовки" до виборів НКВД спалило в Галицькому районі 51 господарство (оселі та надвірні приміщеня), у Станіславському районі - 41, у Богородчанському - 6.
Арештовано у Галицькому районі 590 осіб, Станіславському - 214, Богородчанському - 160.
Вивезено в Сибір у Галицькому районі 6 родин (у тому числі 6 дітей), Станіславському - 3 родини, у Богородчанському - 12 родин (у тому числі 7 дітей).
Вбито у Галицькому районі 33 особи, у Станіславському - 58, в Лисецькому (Cтаніславська обл.) - 14.
В с.Блюдники (район Галич, Станіславська обл.) НКВД зловили члена виборчої комісії Шатурну Івана (відмовився голосувати), побили його прикладом, наклали мотуз на шию і так, підганяючи ззаду багнетом, провадили його до виборчого приміщеня, щокільканадцять метрів б"ючи його знову прикладами. Припроваджений силою до урни, Шатурна Іван знову відмовився голосуват. За те більшовики зв'язали йому руки за спиною і зв'язаного кинули в криницю. Шатурна - демобілізований боєць Червоної Армії, учасник німецько-більшовицької війни, відбував військову службу в 1940-1945 роках.
В цьому ж селі усіх тих, хто не хотів голосувати, гарнізонники загнали до льоху в молочарні, напустили води й замкнули. У воді по шию "виборці" стояли 5 годин. Коли їх почали питати енкаведисти, чи будуть голосувати, вони відповіли, що не голосуватимуть.
В с.Колодіївка (район Станіслав), більшовики тягнули Якубів Марію до виборчого приміщення за волосся.
В с.Підпечари (район Станіслав), більшовики розстріляли Оврач Ганну за те, що не хотіла йти голосувати.
В с.Селища (район Станіслав) тих, хто відмовлявся голосувати, більшовики зібрали до хати голови сільради й хату підпалили. На тих, які намагалися втекти, відкрили вогонь.
(Анонимно)
26 май, 2019 09:21 (UTC)
Геббельс-инфо? А про "рано утром" где? Низачот
.
kesar_civ
28 май, 2019 14:51 (UTC)
Перекладывание своих преступлений и грехов на противника и своих же жертв – классика западной пропаганды.

>В с.Селища (район Станіслав) тих, хто відмовлявся голосувати, більшовики зібрали до хати голови сільради й хату підпалили. На тих, які намагалися втекти, відкрили вогонь.
victor_chapaev
25 май, 2019 11:26 (UTC)
Вы это... Того... Не того...
( 5 комментариев — Оставить комментарий )

Profile

poltora_bobra
poltora_bobra

Latest Month

Октябрь 2019
Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Метки

Разработано LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner